EnglishSlovenskyDeutsch

Finále - info

***

Holuby boli na finálový pretek odštartované dnes  o 7:15 z mesta LOUNY. Vzdialenosť - 388 km.

Predpokladaný prílet: 12:00-13:00.

***

Vážení členovia, chovatelia, milovníci poštových holubov,

na Slovensku už v tento víkend privítame dôležitú chovateľskú akciu FCI World Championship – Majstrovstvá sveta poštových holubov.
Už od piatku 14.9.2012 sú nasmerované cesty do Nitry delegáciami zúčastnených štátov a predstaviteľmi FCI, ktorí sa zúčastňujú tohto podujatia. Očakávame príchod prezidenta FCI p. Teressa, viceprezidentov, členov výkonného výboru a jednotlivých delegácií štátov zúčastňujúcich sa na tomto podujatí a množstvo zahraničných a našich chovateľov a milovníkov poštových holubov.
Piatok 14.9.2012 sa začína oficiálny program Majstrovstiev sveta. Po privítacom obede sa začína prehliadka firmy PHARMAGAL Nitra a potom o 18.00 hodine prebehne oficiálne privítanie hostí predsedom doc. Belicom na Nitrianskom samosprávnom kraji /NSK/. Pripravený je tu program oficiálneho privítania, predstavenia jednotlivých delegácií, predstaviteľov FCI, sponzorov, hostí a organizátorov tohto podujatia. Celý tento program, kultúrne vystúpenia a švédske stoly sú v réžii NSK.
V sobotu doobeda máme pripravený program, prehliadka historických a kultúrnych pamiatok v Nitre. Je to prehliadka hradu a mesta v réžii primátora Nitry doc. Dvonča. Po obede budú hostia odvezení do Banskej Štiavnice na prehliadku banského skanzenu a ďalších historických budov ale aj prekrásnej slovenskej prírody - Počúvadla a iných zaujímavostí. Večera – Večer priateľstva - sa uskutoční v penzióne Hoffer v Lužiankach. V tejto časti programu sa predstavia jednotlivé delegácie, hostia, odovzdajú sa ocenenia doteraz štyroch odletených pretekov pri slovenskej ľudovej hudbe.
Druhá skupina organizátorov sa zúčastňuje nasadzovania holubov od 16.00 hod. za prítomnosti zástupcu firmy Tauris a cca o 17.00 hodine auto odchádza na pretek.

V nedeľu je finálový pretek. Na výstavisku Agrokomplex súbežne s našou akciou prebieha veľtrh AUTOSALÓN 2012 Nitra. Po dohode s Agrokomplexom sme zosúladili tento nedeľňajší program tak, aby sa navzájom jednotlivé akcie nevyrušovali.
Chcel by som aby chovatelia upriamili pozornosť na tento oznam.
Chovatelia, milovníci poštových holubov majú možnosť v nedeľu 16.9.2012 od 9.00 hodine prísť do areálu Agrokomplex bránou B-3, to je brána cez ktorú sa vstupuje aj na našu testovaciu stanicu. Tam máte možnosť zakúpenia si lístku /povinnosť pri účasti/ na vydanú potvrdenku od služby Slovenského zväzu pri bráne. Na vydanú potvrdenku a preukázaní sa s ňou v pokladni potom platíte 1,- euro, s možnosťou návštevy aj Autosalónu. Tento výhodný vstup bránou B-3 majú všetci s preukázanou potvrdenkou, to je aj rodinní príslušníci a všetci návštevníci Majstrovstiev sveta. Účastníci touto bránou môžu s autami parkovať vo vnútri areálu v cene 5,- eur.
rílet holubov z finálového preteku očakávame medzi 12.00 – 14.00 hodinou. Po prílete holubov chystáme vyhodnotenie finálového preteku a dražbu prvých pätnásť doletených holubov.
Areál Testovacej stanice ako aj vstup do areálu AX sa otvára o 9.00 hodine. Organizátor MS samostatne nepripravuje žiadny samostatný program, nakoľko tento je pripravený Agrokomplexom s poriadaním množstva spoločenských a kultúrnych akcií v priestoroch výstaviska (prehliadka tuningových vozidiel, prehliadka špeciálne upravenej hasičskej techniky, TATTOO víkend, maľovania na helmy, autá, motorky, finále DB RACING, testovanie elektromobilov, expozícia historických vozidiel, expozícia historických motoriek, ...). Zabezpečujeme príjemné posedenie s možnosťou občerstvenia, stravovania, hudbou a podávaním aktuálnych informácií cestou rozhlasu, tabuľami priletených holubov.

Vážení chovatelia,
pozývam Vás v nedeľu do Nitry na výstavisko Agrokomplex, na Majstrovstvá sveta poštových holubov. Nenechajte si ujsť takúto životnú šancu a zúčastniť sa tohto podujatia. Stretnete sa tu s množstvom priateľov, známych, popredných chovateľov, stretnete a osobne spoznáte predstaviteľov FCI a delegátov jednotlivých federácií.

Ing. Juraj K U R E K
Prezident SZ CHPH

----------------------------------------------------------------------------------------

 

Predpoveď počasia na nedeľu, 16.9.2012: